EM GORCE RESORT
Trasy i szlaki narciarstwa biegowego

Trasy i szlaki narciarstwa biegowego

Znany w całym kraju Szlak narciarstwa biegowego Śladami Olimpijczyków z Obidowej na Turbacz ,Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa, trasy biegowe na nowotarskim lotnisku to tylko niektóre z tras narciarstwa biegowego, które znajdują się w odległości kliku kilometrów od naszych domków. Na życzenie organizujemy sprzęt do narciarstwa biegowego raz lekcje z wykfalifikowanymi instruktorami.

Trasa narciarstwa biegowego „Śladami Olimpijczyków” w Obidowej poprowadzona jest przez malownicze tereny Gorców: dolinę Lepietnicy, Gorzec, Solnisko, Rozdziele, Halę Turbacz do schroniska na Turbaczu. Projekt został przeprowadzony wspólnie z Republiką Słowacji, otwarta została w styczniu 2015 roku, budowa była współfinansowana przez UE oraz Euroregion „Tatry”. Po stronie polskiej trasę „firmuje” Justyna Kowalczyk, która, jak czytamy na stronie internetowej projektu, trenowała często na odcinku Obidowa – Turbacz, natomiast stronę słowacką olimpijczyk Ivan Batory.
Trasa jest dobrze przygotowana i oznaczona, z ładną i funkcjonalną infrastrukturą (wiaty, ławki, tablice). W całości dla biegaczy o większym doświadczeniu i kondycji – 11km długości i 503 m przewyższenia – powrót tą samą drogą. Dolny fragment trasy , około 4km jest stosunkowo płaski i odpowiedni również dla tych , którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegówkami

Trasa znajduje się około 15 km od naszego obiektu

Start trasy i wypożyczalna nart

 

Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce-Klikuszowa to miejsce szkoleniowo – rekreacyjne, które służy wszystkim: od amatorów narciarstwa biegowego po wyczynowców.
Na terenie centrum w sezonie zimowym przygotowywana jest trasa biegowa o długości prawie 1,9 km. Oświetlenie trasy umożliwia korzystanie z niej aż do godziny 20:00. Trasa jest ratrakowana. Bardzo dobra lokalizacja obiektu oraz brak budynków mieszkalnych w bezpośrednim sąsiedztwie sprawia, że każdy czuje tu wyjątkową bliskość natury. Centrum Narciarstwa Biegowego tętni życiem nie tylko zimą, ale również latem dzięki asfaltowej trasie nartorolkowej liczącej 1,2 km.

Trasa znajduje się około 10 km od naszego obiektu

https://www.cnbklikuszowa.pl/

jak dojechać https://goo.gl/maps/L5i9kP6GN4z7wo4q8

Nowy Targ, Szaflary – trasy biegowe na lotnisku w obrębie Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem”

Znany wszystkim szlak narciarstwa biegowego oznaczony kolorem czerwonym, długości 14 km, został poprowadzony na terenach o dużych walorach widokowych z przepiękną panoramą Tatr i Gorców. Ma on swój początek na nowotarskim lotnisku i prowadzi wokół Rezerwatu Przyrody „Bór na Czerwonem”.  Na szlakach do dyspozycji biegaczy są dwa tory. Teren jest bardzo dostępny nawet dla początkujących osób. Szlaki są oznakowane oraz profesjonalnie przygotowane przez ratrak pod styl klasyczny. 

Trasy znajdują się około 5 km od naszego obiektu

jak dojechać, parking i start trasy https://goo.gl/maps/CkXDudjiiNMsp36T9

Facebook